Po długiej podróży z radością wysiadłyśmy z autokaru

Pogoda w dniu przyjazdu była bardzo dobra. Uczestnicy zaczęli przybywać i zapełniać namioty już od 15:00. Autokary dojechały do nas chwilę przed 18:00. Kiedy wszyscy byliśmy już na obozie mogliśmy rozpocząć nasz II turnus.

MŁODSI

KŁODY
Po długiej podróży z radością wysiadłyśmy z autokaru i poszłyśmy do przydzielonego namiotu. Chwilę później poznaliśmy swoją opiekunkę i poszłyśmy na obiadokolację i krótki spacer po bazie. Wymyśliłyśmy też naszą nazwę i wybrałyśmy zastępową Maję. Potem odbyły się zajęcia z musztry. Pokazano nam jak prawidłowo stać na baczność, jak ustawić się w dwuszeregu i jak zameldować zastęp. Po dniu pełnym wrażeń poszłyśmy spać.

ZIOMKI POZIOMKI
Kiedy przyjechałyśmy na miejsce od razu zostałyśmy przydzielone do namiotów. Następnie poznałyśmy naszą opiekunkę i opowiedziałyśmy o sobie. Po smakowitej obiadokolacji obyły się zajęcia z musztry i meldowania. Wieczorem umyłyśmy się i poszłyśmy spać.

TERROBIRDS
Rozpoczęliśmy obóz Tropiciele. Po całym dniu około godziny 18 dotarliśmy do bazy i zaczęliśmy się rozpakowywać. Po zjedzeniu obiadu i podzieleniu się na zastępy poznaliśmy się nawzajem oraz poznaliśmy naszych opiekunów. Wymyśliliśmy nazwy naszych zastępów czyli Terrobirds i Smoki, po czym wybraliśmy zastępowych po czym poznaliśmy regulaminy i zaczęliśmy uczyć się podstawowych komend musztry. Po ciężkim dniu umyliśmy się i poszliśmy spać.

SMOKI
W środę zaczął się nasz obóz Tropiciele. Po długiej podróży około godziny 18 dotarliśmy do celu i rozpakowaliśmy się. Po zjedzeniu obiadu i podzieleniu się na zastępy poznaliśmy się trochę i został nam przydzielony opiekun. Wymyśliliśmy nazwy naszych zastępów; Terrobirds i Smoki i zastępowych. Następnie poznaliśmy regulaminy i zaczęliśmy uczyć się podstawowych komend musztry. Po długim dniu umyliśmy się i poszliśmy spać.

BUNTOWNICY
Kiedy dotarliśmy na miejsce zostaliśmy przydzieleni do ustalonych namiotów. Później wzięliśmy menażki i całym obozem udaliśmy się na obiadokolację, na którą został podany pyszny gulasz. Potem mieliśmy chwilę na poznanie opiekuna i podzielenie się z nim swoimi zainteresowaniami i innymi ciekawostkami. Następnie odbyły się zajęcia z musztry. Zaraz po tym przyszedł czas na mycie i capstrzyk- czyli cisze nocną.

OKO WILKA
Po przyjeździe przyszedł czas na rozpakowanie się i poznanie regulaminów i opiekuna swojego zastępu. Następnie chłopcy ustalili swoją nazwę i mogli zbudować totem. Później obóz wybrał się na obiadokolację, a po niej odbyła się musztra i nauka meldowania przed porannym apelem. Wtedy został też wybrany zastępowy. Później przyszła pora na wieczorną toaletę i pierwszą noc na obozie

TRZECI BATALION
Wieczór poświęciliśmy na zakwaterowanie i zapoznanie się z zasadami obozowego życia. Poznaliśmy też podstawowe pojęcia na temat musztry. Wybraliśmy zastępowego, który nauczył się meldować nasz zastęp na apelu. Na koniec dnia poszliśmy się myć.

ÓSEMKI
Po przyjeździe po raz pierwszy wszyscy razem spotkaliśmy się w namiocie, żeby się zapoznać i trochę zintegrować. Po pysznej obiadokolacji, zapewne ku uciesze rodziców poszliśmy myć nasze menażki i niezbędniki. Po powrocie do obozowiska mieliśmy zajęcia z musztry. Wiemy już jak prawidłowo stać na baczność i ustawić się w dwuszeregu. Nasz zastępowy Janek Szumski nauczył się również meldować masz zastęp na apelach. Pełni wrażeń po pierwszym dniu położyliśmy się spać.

STARSI

PADALCE
Zaraz po przyjeździe dziewczyny stworzyły zastęp Padalce. Po obiadokolacji zbudowały swój totem i odbyły się zajęcia z podstaw musztry. Dziewczyny bardzo zgrały się już pierwszego dnia.

SZCZERBATE WIEWIÓRKI NINJA
Tuz po przyjeździe do bazy obozowej dziewczyny mogły się zapoznać i ustalić nazwę zastępu. Potem odbyły się zajęcia z musztry. Dzień zakończył krąg, na którym każdy mógł powiedzieć coś od siebie.

MŁODE WILKI
Na miejsce przyjechaliśmy około godziny 18. Zaraz potem zapoznaliśmy się w zastępach i został nam przydzielony opiekun. Po pysznej obiadokolacji mieliśmy zajęcia z musztry i krąg.

DZIKIE BOBRY
Tego dnia większość czasu zajął nam dojazd. Po przyjeździe do obozu zastęp został zakwaterowany w namiocie. Chłopaki wypakowali najuważniejsze rzeczy, w tym menażki, które przydały im się na obiadokolacji. Po jedzeniu chwila na mycie i rozpakowanie w namiotach. Potem poznawaliśmy się i odbyła się krótka nauka musztry.

TEAM BROCK
O przyjeździe do obozu odbyło się zakwaterowanie w namiotach i obiadokolacja. Zaraz po niej zajęcia poznawcze i wspólny krąg.

DZIKIE DZIKI
Zaraz po przyjeździe przyszedł czas na zakwaterowanie i zapoznanie z opiekunami. Do obiadokolacji uczestnicy nauczyli się podstaw musztry i meldowania. Na koniec dnia odbył się krąg, a zaraz po nim cisza nocna.

LEŚNE GORYLE
Zaraz po tym jak wyszliśmy z autokaru zakwaterowaliśmy się w namiotach, a później poznaliśmy opiekunów. Następnie zjedliśmy obiadokolacje- pyszny gulasz i wróciliśmy do obozu na zajęcia z musztry. Dzień zakończyliśmy kręgiem.

ORŁY
Dzień był krótki, ale bardzo aktywny. Po przyjeździe przydzielono nas do namiotów. Następnie odbyła się obiadokolacja, a tuż po niej zajęcia z musztry. Przed położeniem się do łóżek odbył się krąg.

13 lipca 2016