Obóz survivalowy 2020

12345 (123 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...

Organizujemy obozy militarne w podziale na dwie grupy wiekowe.

1. Obóz survivalowy dla dzieci

Obóz survivalowy “ROBINSON” – obóz survivalowy dla dzieci wieku 9-12 lat.
Obóz organizujemy dla młodszych miłośników sztuki przetrwania. Obóz przeznaczony jest dla osób zafascynowanych lasami, puszczą i przetrwaniem. Bezludna wyspa na jakiej się znajdziemy będzie wymagała od nas zdobycia nowych umiejętności radzenia sobie w trudnych warunkach.
Zapraszamy stałych bywalców takich obozów jak i tych, którzy wybierają się na taki wyjazd po raz pierwszy.

2. Obóz survivalowy dla młodzieży

Obóz survivalowy “EKSPEDYCJA” – obóz survivalowy dla młodzieży w wieku 13-17 lat.
Obóz organizujemy dla osób zafascynowanych lasami, puszczą i sztuką przetrwania. Każdy kto do nas dołączy stanie się kolejnym członkiem leśnego bractwa.
Na czas obozu zamieszkamy w namiotach. Będziemy nabywać i ćwiczyć nowe umiejętności, które przydadzą nam się w przyszłości.
Zapraszamy stałych bywalców takich obozów jak i tych, którzy wybierają się na taki wyjazd po raz pierwszy.

Wolisz inny obóz? Sprawdź naszą pełną ofertę!

FILM O OBOZIE:
 

Tu znajdziesz więcej filmów.
 

W PROGRAMIE OBOZU:

  • aquapark i kajaki (rekreacja)
  • nocne gry terenowe (odwaga)
  • wyprawa na bagna (przygoda)
  • budowanie tratwy (zdolności)
  • kuchnia polowa (zaradność)
  • zajęcia linowe (wytrwałość)
  • terenoznawstwo (wiedza)
  • nauka rozpalania ognia (doświadczenie)
  • budowanie schronienia w lesie (odpowiedzialność)
  • … i wiele, wiele innych

Szczegółowy program znajdziesz na dole strony (kliknij link).

TERMINY:
Turnus I: 01/07/2020- 12/07/2020
Turnus II: 13/07/2020 – 24/07/2020
Turnus III: 25/07/2020 – 05/08/2020
Turnus IV: 06/08/2020 – 17/08/2020

DOSTĘPNOŚĆ MIEJSC: sprawdź czy są jeszcze wolne miejsca.
Poprzednia rezerwacja wpyna do nas: 2019-08-01 o godz. 12:42.

KOSZT: sprawdź cennik.

LOKALIZACJA: NAMIOTOWA BAZA OBOZOWA “PÓLKO”
Uczestnicy i kadra zakwaterowani będą w dużych namiotach wojskowych po 6 – 7 osób. Podział na namioty będzie uwzględniał wiek, płeć oraz – jeżeli to będzie możliwe – preferencje uczestników podawane w czasie zgłoszenia na wyjazd. Uczestnicy będą spali na łóżku typu kanadyjka. Będą mieli do dyspozycji koce oraz wojskowy materac. Uczestnicy śpią w śpiworach, które zabierają z domu. W każdym namiocie zostanie zamontowana półka na rzeczy uczestników.
Tu jest więcej informacji o bazie obozowej.

KTO MOŻE BYĆ UCZESTNIKIEM OBOZU?
Na obóz zapraszamy zarówno chłopców, jak i dziewczęta. Jeżeli to Twoja pierwsza obozowa przygoda, to nasza kadra na pewno pomoże Ci wdrożyć się w obozowe życie. Poznasz wielu nowych znajomych, którzy są Twoimi rówieśnikami.
Na obóz może pojechać każdy. Od uczestników nie wymagamy żadnych specjalnych umiejętności.

KADRA:
To właśnie zaangażowana kadra jest naszym największym atutem.
Są to osoby, których wspólną pasją jest praca z młodzieżą.
Większość kadry na naszych obozach to instruktorzy harcerscy, którzy na co dzień pracują z młodzieżą.
Stale podnoszą swoje kwalifikacje i poszerzają horyzonty.
Kadra obozu ma wszystkie konieczne uprawniania.

TRANSPORT
Organizator zapewnia – za dopłatą – transport uczestników do bazy obozowej.
Szczegółowe informacje dotyczące transportu znajdują się w naszym regulaminie.

ZDJĘCIA Z POPRZEDNICH LAT

Tu możesz obejrzeć bogatą ralację zdjęcia i filmy z poprzednich obozów.

WYBRANE ELEMENTY PROGRAMU

Wytwarzanie pochodni
Po zmroku w gęstych puszczach lepiej widzieć. Zajęcia nauczą przygotować pochodnie i przenosić ogień na dłuższe dystanse, aby nie zgasł po pięciu minutach.

Strzelanie z łuku
Dyscyplina w której mistrzostwo posiada każdy goniec leśny aby przetrwać w niesprzyjających warunkach. W trakcie zajęć na wyznaczonym terenie możemy spróbować sprawdzić jak dużo musimy ćwiczyć naszą celność. Słomiane tarcze czekają na nasze strzały. Teren do zajęć jest odpowiednio wyznaczony i zabezpieczony.

Zajęcia linowe
Podczas każdej wyprawy do lasu z pewnością przyda się umiejętność i znajomość węzłów. Każdemu wydaje się to proste dopóki nie spróbuje przejść swoim mostem linowym.

Park linowy
Park linowy o różnych poziomach trudności pozwoli nam przećwiczyć umiejętności wspinaczki jak również wprowadza element rywalizacji w naszej drużynie. Wejścia odbywają się przy asekuracji prowadzących.

Kurs pierwszej pomocy
Wiele wypraw jest przepełnionych niebezpieczeństwami dlatego też musimy być gotowi na udzielanie pomocy innym w sytuacjach zagrożenia . Zajęcia poprowadzą ratownicy.

Terenoznawstwo
Po tych zajęciach już nikt nie będzie musiał martwić się, że zgubi się w lesie. Rozpoznawanie kierunków świata, rysowanie map, odczytywanie ich i wszystko co związane z rozpoznawaniem terenu pozwoli na doskonałą orientację w terenie.

Wycieczka autokarowa i aquapark
Program wycieczki opracujemy w oparciu o tematykę obozu i preferencje uczestników. Stałym elementem takiej wycieczki jest oczekiwana przez wszystkich wizyta w aquaparku.

Nauka rozpalania ognia
Ogień towarzyszy nam od dawna. Najprościej użyć zapałek. Tylko co jeśli ich nie mamy lub pogoda je nam zniszczyła? Wtedy warto znać sposoby rozpalania ognia. Nauczymy się nie tylko tego. Dodatkowo będziemy umieli rozpalić ogień w trudnych warunkach pogodowych.

Sposoby pozyskiwania pożywienia
Podczas naszych zmagań z zadaniami nie możemy zapomnieć o strawie. Będziemy ją otrzymywać w jadalni, ale na wszelki wypadek nauczymy się też poszukiwać jej w lesie i korzystać z tego co daje nam natura.

Budowanie schronienia w lesie
Las jest złudny, a drzewa zmieniają swoje położenie, chyba będziemy musieli spędzić noc w lesie. Ważne, żebyśmy byli bezpieczni. Nauczymy się więc budować szałasy tak, żebyśmy mogli poczekać do rana w naszym schronieniu susi i nie zmarznięci.

Kuchnia polowa
Jeżeli nauczymy się już pozyskiwać pożywienie to warto jeszcze nauczyć się je przyrządzać. W trakcie tych zajęć zbudujemy kuchnie polowe i urządzimy sobie wielkie gotowanie różnych przysmaków. Pierogi z jagodami, maca, herbaty z ziół między innymi pokrywy i wiele innych przysmaków, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Gry terenowe
Wszystkie zajęcia uczą nowych i ćwiczą już nabyte umiejętności. Najlepszym sprawdzianem i utrwaleniem ich są właśnie gry podczas których w praktyczny sposób uczestnicy korzystają ze zdobytej wiedzy. Każda gra jest zawsze omówiona, a zwycięzcy nagrodzeni.

Budowanie tratwy
Przepłynąć rzekę wydaje się proste. Tylko co jeśli sami mamy zbudować tratwę i przedostać się bez zamoczenia? Nauczymy się budować tratwę i sprawdzimy pod okiem ratownika czy udało nam się zrobić w pełni działający egzemplarz.

Spływ kajakowy
Pływanie kajakiem po jeziorach, w trakcie którego można podziwiać piękne widoki jest obowiązkowym punktem programu tego obozu.

Ogniska
Nasz obóz uwielbia dobrze się bawić. Gitara, płomień ogniska i śpiew tworzą magiczne chwile w trakcie naszych obozów. Często są elementem podsumowania całego obozowego dnia. Dają możliwość wypowiedzenia się o nich uczestnikom.

Kąpielisko
Nie samym leśnym trybem żyje nasza drużyna. Przy naszym jeziorze znajduje się wyznaczone kąpielisko na którym pod okiem ratownika będziemy korzystać z pięknej pogody. Będziemy mogli się nie tylko opalać i kąpać, ale również odbędą się gry sportowe w wodzie.

Nocne podchody
Skradanie się, żeby zostać niezauważonym? Najlepiej sprawdzić to w trakcie podchodzenia innego obozu . Są to zajęcia przewidziane dla chętnych uczestników, którzy będą chcieli spróbować zakraść się do sąsiedniego obozu.

Znaki patrolowe
Udając się gdzieś chcemy zostawić jakiś ślad dla naszych znajomych? Nie ma problemu tylko jak to zrobić, żeby wiedzieli gdzie szukać wiadomości. Znaki patrolowe dają możliwość informowania w sposób graficzny np. ułożonych patyków o tym co chcemy przekazać. Obce osoby nie będą miały tak łatwo.

Obrzędowość oraz zdobnictwo obozowe
Każdy wie jak dużą wagę przywiązujemy do wyglądu naszego otoczenia. Las i namiot stają się naszym domem na kilkanaście dni. Mamy więc możliwość stworzenia swoich totemów, bramy i ogrodzenia obozu tak jak chcemy. Do dyspozycji pod okiem instruktorów skorzystamy z urządzeń takich jak piły, saperki czy młotki. Będziemy również działać w swoich zastępach, który każdy musi mieć swoją nazwę i elementy rozpoznawcze, aby wyróżniać się w obozie.

Całodobowa wyprawa z noclegiem w lesie
Zapadła jedna z ostatnich nocy na obozie. Jesteśmy już gotowi wykorzystać wszystko, czego się nauczyliśmy. Noc spędzimy w naszych schronieniach, które zbudujemy. To będzie ekscytująca przygoda.

Wyjście na bagna
Czasem zajdzie się za daleko i tak jak my teraz jesteśmy na grząskim terenie. Zajęcia prowadzone przez opiekuna gdzie zastęp idzie na bagna zobaczyć tamtejsze tereny i dowiedzieć się więcej jak przetrwać w takich warunkach.

CO ZABRAĆ I CZEGO NIE ZABIERAĆ NA OBÓZ:
Obie listy znajdziesz w informacjach organizacyjnych.

MUNDUR “WOJSKOWY”
Uczestnikom wyjazdu nie zapewniamy mundurów “wojskowych”.
Są mile widziane (przynajmniej bluzy), ale nie wymagamy ich od uczestników.
Jeżeli będą kupowane, to najlepiej gdyby były w kolorze/maskowaniu WOODLAND.
Na życzenie rodziców możemy uczestnikom zakupić nowe, nigdy nie używane bluzy w cenie 80 zł.
Płatność za bluzy należy doliczyć do kosztów obozu i przelać na konto bankowe.
Bluzy należy zamówić przy rezerwacji miejsca na obozie lub na formularzu aktualizacji danych.

REZERWACJA MIEJSCA:
Rezerwacja miejsca na obozie odbywa się poprzez formularz na naszej stronie.