Przed południem kajaki. Po południu musztra i prace obozowe. Wieczorem paintball / park linowy

Turnus I, 2016-07-05
MŁODSI.
LEŚNA SZÓSTKA
Musztra. Sztaby. Szyfry. Gra terenowa 50. Sztaby.:-)
DZIEWCZYNY SUPER WOMAN
Zaprawa poranna – biegi i rozciąganie na plaży, musztra- stanie na baczność i chód wojskowy, strzelanie z paintball’a – taktyka i poruszanie się ze strzelba, gra terenowa pięćdziesiątka- poszukiwanie ukrytych na terenie obozu i lasu kart z cyframi i trudnymi słowami; gry integracyjne w kole, gra sztaba w lesie, wieczorna toaleta.
LEŚNA BRYGADA
zaprawa poranna, śniadanie, kontrola czystości, musztra, obiad, gry i zabawy integracyjne, gra terenowa 50-tka, kolacja, paintball, cisza nocna
ZIOMY
zaprawa poranna-rozruch oraz rozciągnięcia, śniadanie, musztra stanie na baczność i chód wojskowy , strzelanie z broni ASG, obiad, gra terenowa 50 polegająca na poszukiwaniu przez uczestników schowanych na terenie obozu lasu kart z cyframi i trudnymi słowami następnie kolacja, gra sztaby w lesie
DZIKI ZASTĘP
Dzień zaczęliśmy jak zawsze od zaprawy porannej. Cześć osób poszła biegać, a reszta wykonywała najrozmaitsze ćwiczenia w obozie. Za czystość w namiocie w końcu dostaliśmy 5 pkt (na 6)! Po śniadaniu mieliśmy taktykę do ASG, Ci którzy nie mieli jej w programie ćwiczyli podstawy musztry. Baczność! spocznij! kolejno odlicz! – nie jest nam obce. Po obiedzie poznaliśmy szyfr, którym możemy szyfrować wiadomości do kolegów z obozu i wrzucać do obozowej skrzynki 🙂 wieczorem kolejna cześć miała ASG, a reszta grę terenowa Sztaby, która wszystkim się bardzo spodobała. Cały zastęp jest bardzo zadowolony z zajęć obozowych i nie możemy się doczekać kolejnych 🙂 Zastępowy Seweryn Stempak.
HOBBICI
Dzień jak zwykle był bardzo ciekawy. Rano, niektórzy z nas mieli zajęcia z ASG, które bardzo się podobały, gdyż mogli sprawdzić się w strzelaniu. Reszta tez nie próżnowała i w tym czasie strzelała z wiatrówki, co nie było łatwe, ale przecież lubimy wyzwania. Po południu odbyła się gra terenowa “50-tka”, która polegała na szukaniu, ukrytych po całym obozowisku, numerków i rozwiązywaniu zadań. Z kolei po kolacji, wybraliśmy się do lasu by bawić się w “Dwie flagi”. Dwie drużyny chowały na wyznaczonym terenie skarb i starały się niezauważenie dostać do skarbu przeciwników.
LEŚNA BURZA
Wczoraj było bardzo fajnie, bo wszyscy razem robiliśmy wiele rzeczy. Mieliśmy ASG i taktykę zielona oraz zabawy terenowe- sztaby i oczywiście poranny rozruch i musztrę. Obiad był bardzo dobry i kolacja tez. Bawiliśmy się super.
ZIELONY ODDZIAŁ
Wstaliśmy rano i za 2 min. mieliśmy rozgrzewkę, na której biegali najwytrwalsi Mateusz i Thomas. Potem cześć naszego zastępu poszła na ASG, a cześć na gry terenowe. Było super, a czas mijał nam zdecydowanie za szybko. Po obiedzie graliśmy w grę zespołową 50. Po kolacji były sztaby. Było świetnie. Graliśmy 3 razy i wszystkie wygraliśmy.
STARSI.
CZARNUCHY
Rano: krąg, musztra (zwroty, meldowanie, marsz, tworzenie dwójek), pionierka obozowa (budowa bramy i płotu). Po południu: dalsza część pionierki. Wieczorem: park linowy/paintball, krąg.
SZWADRON
Taktyka zielona, Terenoznawstwo, Podchody, Survival, Maskowanie, Budowanie szałasów, Kolacja, ASG, paintball, nocne warty
WILKI
Chłopcy brali udział w zajęciach z musztry z rana gdzie wykazywali się dużym zainteresowaniem zajęciami następnie po obiedzie odbył się spływ kajakowy (bardzo się podobał dzieciom) oraz wieczorem odbyły się zajęcia linowe na wysokości zastęp świetnie się z grał.
RAKI
Rano uczestniczyliśmy w zajęciach z musztry, gdzie uczyliśmy się dyscypliny i zachowania podczas zbiórek i apeli. Po obiedzie ruszyliśmy na kajaki, wszyscy świetnie się spisali i była to wielka przygoda! Wieczorem zastęp brał udział w zajęciach w naszym obozowym parku linowym. Cały dzień bardzo szybko minął bo wspólnie spędziliśmy kolejny dzień pełen atrakcji. Pogoda nie psuje nam planów i bawimy się świetnie!
SZCZERBATE HIENY
Rano: musztra (zwroty, postawa zasadnicza, równanie, odliczanie, tworzenie dwuszeregu oraz meldowanie) i dwie osoby na kajakach, po obiedzie: kolejne dwie osoby wzięły udział w spływie, reszta budowała płot i bramę, wieczorem: park linowy, a obóz paintballowy miał paintballa.
LOPATONATORS
Przed południem kajaki. Po południu musztra i prace obozowe. Wieczorem paintball / park linowy. W nocy warty Mikołaj Siwiak i Mikołaj Suchta. Zastępowym został Mateusz Stefański. Świetnie bawili się na kajakach.
DZIKIE PATYKI
Rano: spływ kajakowy, dziewczyny ładnie poradziły sobie same bez pomocy chłopaków, spływaliśmy rzeką Sapiną, wraz ze śluzowaniem. Po południu: park linowy, oraz musztra. Po kolacji: paintball, wygrały dwa na trzy mecze.
DZIKI
Rano: musztra, chłopcy sami mówią, ze bardzo im się podobało. Po południu: park linowy, każdy przeszedł go bez żadnego problemu z uśmiechem na twarzy. Wieczorem: przy pomocy pil, młotków, siekier i gwoździ zbudowali bramę wraz z wartownia.