Dzień zakończyło ognisko integracyjne z podobozem młodszych

Na razie pogoda nas nie rozpieszcza. Niebo wypełniają ciemne chmury, z których od czasu do czasu spadają krople deszczu.

MŁODSI

OKO WILKA
Dzisiejszy dzień po pobudce jak zwykle rozpoczął się od rozgrzewki . Następnie udaliśmy się na śniadanie, a po powrocie sprzątaliśmy i mieliśmy apel. Później do obiadu mieliśmy zajęcia z pierwszej pomocy . Po obiedzie poszliśmy na ASG i paintball. Po kolacji natomiast umyliśmy się, rozdano nam śpiewniki i poszliśmy na ognisko po którym udaliśmy się spać.

ÓSEMKI
Rano po zaprawie mieliśmy zajęcia z pierwszej pomocy, na kilku stanowiskach uczyliśmy się opatrywania ran, RKO. Popołudniu przyszedł czas na długo wyczekiwane przez nas zajęcia z ASG i paintballu.
Wieczorem spotkaliśmy się wspólnie z obozem starszym przy ognisku, przedstawiając swoje okrzyki, historyjki i ćwicząc głosy podczas śpiewanek.

ZIOMKI POZIOMKI
15.07 dzisiaj tradycyjnie mieliśmy poranną gimnastykę. Po pysznym śniadanku uczyliśmy się jak udzielać pierwszej pomocy. Po obiedzie nabraliśmy sił na strzelanie z paintballa. Wieczorem zasiedliśmy przy ognisku i śpiewaliśmy piosenki harcerskie.

KŁODY
Kiedy zjadłyśmy już śniadanie i odbył się apel, a zaraz po nim zajęcia z pierwszej pomocy. Później po godzinnej przerwie obiadowej miałyśmy zajęcia z paintballa. Dzień zakończyło ognisko, które miało na celu zintegrowanie dwóch podobozów- starszego i młodszego. Mogliśmy na nim zaprezentować historie o naszych zastępach, pobawić się i pośpiewać.

SMOKI
Przedpołudnie było dla nas bardzo interesujące. Poprowadzono dla nas zajęcia z pierwszej pomocy, na których poznaliśmy skład apteczki, pozycję boczną i masę innych przydatnych informacji. Potem odbyły się dla zajęcia z paintballa i ASG. Dzień zakończyło integracyjne ognisko.

TERROBIRDSY
Czas przedpołudniem upłyną nam na zajęciach z pierwszej pomocy. Druh pokazał nam najróżniejsze sposoby jak uratować komuś życie. Po obiedzie mieliśmy zajęcia z paintballu i ASG, a wieczorem bawiliśmy się przy wspólnym ognisku.

TRZECI BATALION
Po śniadaniu uczyliśmy się podstaw pierwszej pomocy. Potem przyszedł czas na wykorzystanie umiejętności nabytych poprzedniego dnia na strzelankach paintball i ASG. Dzień zakończył się grami przy ognisku.

BUNTOWNICY
Od rana działaliśmy bardzo aktywnie. O 8 poranna gimnastyka pobudziła nas do kolejnych zajęć. Następnie po śniadaniu pod okiem instruktorów oraz ratowników medycznych szkoliliśmy się w udzielaniu 1 pomocy. Następnie po obiedzie grupa ASG wzięła udział w zajęciach ASG, a reszta wzięła udział w zajęciach paintballowych. Dzień zakończyliśmy wspólnymi grami i zabawami przy ognisku. Nie odbyło się bez wspólnego śpiewania przy gitarze

STARSI

DZIKIE BOBRY
Dziś z rana nie zaskoczył nas deszcz. Dlatego poranna rozgrzewka i śniadanie były samą “przyjemnością”. Następnie jak co dzień odbył się apel. Po nim część z nas poszła na zajęcia z asg a druga część na zajęcia z paintballu. Poszliśmy zadowoleni na obiad a po nim i po olb zaczęliśmy zajęcia z pierwszej pomocy. Znalazło się tez trochę czasu na poprawienie ogrodzenia i bramy w naszym obozie. Po kolacji udaliśmy się na ognisko gdzie pośpiewaliśmy trochę, pobawiliśmy się i przedstawiliśmy swój zastęp.

LEŚNE GORYLE
Zaraz po śniadaniu poszliśmy na paintball. Następnie po obiedzie i godzinnej przerwie na zajęciach z pierwszej pomocy nauczyliśmy się wykonywać RKO na Małej Ani. Po kolacji odbyło się integracyjne ognisko naszych dwóch podobozów.

ORŁY
Po śniadaniu byliśmy na paintballu. Później, po obiedzie i olb nauczyliśmy się wykonywać RKO na Małej Ani. Po kolacji udaliśmy się na integracyjne ognisko obozu starszego i młodszego.

PADALCE
Z rana, zaraz po śniadaniu mieliśmy strzelankę ASG. Obmyśliłyśmy taktykę i ruszyłyśmy do boju. Po południu były zajęcia z pierwszej pomocy, a w nich opatrywanie ran i rko. Wieczorem udałyśmy się na integracyjne ognisko.

SZCZERBATE WIEWIÓRKI NINJA
Dzień rozpoczęłyśmy od rozgrywki w paintballa. Było bardzo fajnie. Potem po obiedzie pod okiem kadry strzelałyśmy z łuku i wiatrówki. Dokończyłyśmy też zadania postawione przed nami na podchodach. Dzień zakończyło ognisko integracyjne z podobozem młodszych.

MŁODE WILKI
Dziś po porannej zaprawie i apelu uczestniczyliśmy w grze paintball i ASG. Po obiedzie odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy w grupach. Wieczorem razem zasiedliśmy do ogniska i śpiewaliśmy piosenki.

TEAM BROCK
Rano część zastępu uczestniczyła w zajęciach z ASG, a druga część paintball. Po obiedzie braliśmy udział w zajęciach z pierwszej pomocy, gdzie nauczyliśmy się pomagać osobom ze złamaniami, opatrywać rany oraz przede wszystkim w przypadku braku oddechu u napotkanego poszkodowanego. Wieczorem wspólne ognisko z obozem młodszym.

DZIKIE DZIKI
W dniu dzisiejszym po porannej rozgrzewce oraz porządkach udaliśmy się na śniadanie. Następnie obóz militarny udał się na strzelankę ASG, a obóz paintballowy odbył strzelankę z paintballowi w roli głównej. Po obiedzie wszyscy uczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy z użyciem fantoma. Natomiast po kolacji udaliśmy się na integracyjne ognisko, na którym wspólnie śpiewaliśmy, prezentowaliśmy nasze zastępy oraz wspólnie się bawiliśmy.

15 lipca 2016