Zasadniczo wyjazd spędzimy nad morzem. Ale nie samym morzem człowiek żyje…
Dlatego też zaplanowaliśmy kilka wycieczek – do wyboru przez rodziców i uczestników.

Jesteśmy pewni, że uczestnikom kolonii i obozu wycieczki przypadną do gustu i będą bardzo dobrym urozmaiceniem przygotowanego przez nas programu.

Wybór konkretnej propozycji uzależniony będzie od warunków, jakie zastaniemy na miejscu w czasie pobytu.

ŁEBA – PARK DINOZAURÓW
Szklana Huta – Sasino – Serbsk – Łeba – Szklana Huta

Całodniowa wycieczka do Łeby, miejsca które w okresie letnim zamienia się w jeden z najpopularniejszych kurortów turystycznych bałtyckiego wybrzeża. Latem Łeba tętni życiem, na turystów czeka wiele atrakcji turystycznych oraz nieskończona ilość sklepików z pamiątkami, restauracji oraz punktów małej gastronomii. Niewątpliwą atrakcją okolic Łeby jest rodzinny park rozrywki Łeba Park, w miejscu tym przeżyjemy niezwykłą, fantastyczną podróż w przeszłość, aż do epoki kredy. Tylko w Łebie w Parku Dinozaurów na 20ha spotkasz trójwymiarowe gady naturalnej wielkości. Na trasie do Łeby możemy odwiedzić Sea Park w Sarbsku, który jest pierwszym parkiem związanym z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce. Jeżeli wystarczy nam czasu możemy odwiedzić jeszcze latarnię morską w Stilo, latarnia jest udostępniona dla turystów do zwiedzania.

ŁEBA – SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY
Szklana Huta – Sasino – Serbsk – Łeba – Szklana Huta

Całodniowa wycieczka do Łeby, miejsca które w okresie letnim zamienia się w jeden z najpopularniejszych kurortów turystycznych bałtyckiego wybrzeża. Latem Łeba tętni życiem, na turystów czeka wiele atrakcji turystycznych oraz nieskończona ilość sklepików z pamiątkami, restauracji oraz punktów małej gastronomii. Największą atrakcją Pomorza Środkowego jest Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami, urokliwą fauna i florą. Na trasie do Łeby możemy odwiedzić Sea Park w Sarbsku, który jest pierwszym parkiem związanym z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce. Jeżeli wystarczy nam czasu możemy odwiedzić jeszcze latarnię morską w Stilo, latarnia jest udostępniona dla turystów do zwiedzania.

GDYNIA – OCEANARIUM – BŁYSKAWICA – DAR POMORZA – REJS PROMEM
Szklana Huta – Gdynia – Szklana Huta

To całodniowa wycieczka, ze Szklanej Huty do Gdyni jest 70 km, zwiedzanie rozpoczynamy od Skweru Kościuszki gdzie znajdują się ORP Błyskawica polski niszczyciel, jeden z dwóch zbudowanych okrętów typu Grom, wprowadzony do służby w Marynarce Wojennej w 1937 roku. Dar Pomorza trzymasztowy żaglowiec szkolny zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Obecnie jest to statek-muzeum, oddział Centralnego Muzeum Morskiego, Akwarium Gdyńskie to niezwykłe miejsce można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Jeżeli wystarczy nam czasu możemy wybrać się w rejs promem po Zatoce Gdańskiej.

GDYNIA – SOPOT – GDAŃSK
Szklana Huta – Gdynia – Sopot – Szklana Huta

To całodniowa wycieczka, ze Szklanej Huty do Gdańska jest 90 km, zwiedzanie rozpoczynamy od Gdańska gdzie wraz z przewodnikiem w czasie trzygodzinnego spaceru poznamy najciekawsze zakątki Starego Gdańska. Następnie kierujemy się do Sopotu gdzie krótkim spacerem zwiedzimy miasto oraz przejdziemy na Sopockie Molo. Ostatnim miejscem naszej wycieczki jest Gdynia, zwiedzanie rozpoczniemy od Skweru Kościuszki gdzie znajdują się ORP Błyskawica polski niszczyciel, jeden z dwóch zbudowanych okrętów typu Grom, wprowadzony do służby w Marynarce Wojennej w 1937 roku. Dar Pomorza trzymasztowy żaglowiec szkolny zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Obecnie jest to statek-muzeum, oddział Centralnego Muzeum Morskiego.

GDAŃSK – OLIWSKIE ZOO
Szklana Huta – Gdynia – Sopot – Gdańsk – Szklana Huta

To całodniowa wycieczka, ze Szklanej Huty do Gdańska jest 90 km, zwiedzanie rozpoczynamy od Gdańska gdzie wraz z przewodnikiem w czasie trzygodzinnego spaceru poznamy najciekawsze zakątki Starego Gdańska. Po krótkiej lekcji historii czas na przyjemności w Oliwskim ZOO, gdzie czeka Was mnóstwo atrakcji. jest to miejsce szczególne, bowiem na obszarze około 120 hektarów mieszkają tu zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Są wśród nich takie, których populacje na wolności już właściwie nie istnieją. Gwałtowny rozwój techniczny, wzrost zanieczyszczenia naturalnego środowiska spowodowały, że niektóre gatunki zwierząt mogą żyć bezpiecznie jedynie w ogrodach zoologicznych. Bo już tylko tutaj spotkać można antylopy bongo, oryksy arabskie, hipopotamy karłowate czy też wspaniałe, padlinożerne kondory wielkie.

GDAŃSK – WESTERPLATTE
Szklana Huta – Gdańsk – Westerplatte – Szklana Huta

To całodniowa wycieczka, ze Szklanej Huty do Westerplatte jest 110 km, zwiedzanie rozpoczynamy od Gdańska gdzie wraz z przewodnikiem w czasie trzygodzinnego spaceru poznamy najciekawsze zakątki Starego Gdańska. Po Gdańsku czeka Was kolejna lekcja historii na Westerplatte, w miejscu tym w latach 1926-1939 na terenie Westerplatte funkcjonowała Wojskowa Składnica Tranzytowa w Wolnym Mieście Gdańsku której obrona we wrześniu 1939 stała się symbolicznym początkiem II wojny światowej oraz polskiego oporu przeciw agresji niemieckiej. Miejsca związane z polem bitwy o Westerplatte zostały wpisane 1 września 2003 roku na listę Pomników historii. Zwiedzanie rozpoczniemy od Wartowni nr 1, jedynego ocalałego obiektu militarnego byłej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, który przetrwał działania wojenne 1939 roku. Jest to budynek o wymiarach 7×7 m, wzniesiony z żelbetonu w latach 1933-1934. 29 czerwca 1974 roku otwarto w odbudowanej Wartowni Izbę Pamięci Narodowej.

GNIEWINO – ŻARNOWIEC – NADOLE – CZYMANOWO
Szklana Huta – Gniewino – Czymanowo – Nadole – Żarnowiec

To kilku godzinna wycieczka z bardzo ciekawym programem turystyczno – rekreacyjnym, do miejscowości Gniewino jest zaledwie 18 km. Miejscowość ta zasłynęła w 2012 roku w czasie Euro 2012 goszcząc w hotelu Mistral piłkarzy reprezentacji Hiszpanii. Jest to mała miejscowość gminna, która przyciąga turystów bogata ofertą turystyczną. Będąc w Gniewinie obowiązkowo należy odwiedzić kompleks turystyczno – rekreacyjny Kaszubskie Oko
Żarnowiec to mała wieś położona nad j. Żarnowieckim zasłynęła w latach 80 – tych z budowy elektrowni jądrowej, dziś w tej miejscowości wartym odwiedzenia jest Klasztor Cysterek . Miejscowość Nadole położone nad jeziorem Żarnowieckim można tam zwiedzić skansen (pochodzącą z XIX wieku zagrodę wiejską). Kompleks obejmuje domostwo, zabudowania gospodarcze oraz obiekty towarzyszące: piwnicę, studnię, wozownię, pasiekę, wędzarnię, piec chlebowy i inne. W stodole urządzono wystawę dotyczącą historii pszczelarstwa pomorskiego. Niedawno muzeum wzbogaciło się o zrekonstruowaną chatę rybacką.

KASZUBY – SZYMBARK – WIEŻYCA
Szklana Huta – Szymbark – Wieżyca – Szklana Huta

Wzgórza, rzeki, jeziora, morze, wydmy, liściaste bory i sosnowe lasy, doliny, piaszczyste plaże i wysokie klify – to właśnie Kaszuby.
Jedna z niewielu krain na ziemi, która może się pochwalić wszystkim. Bo, jak mówi kaszubska legenda, gdy Bóg stworzył już całą Ziemię, spojrzał na nią i dostrzegł, że pozostało jedno niezagospodarowane miejsce. Bóg wytrząsnął więc na tę krainę wszystko, co pozostało z procesu tworzenia świata – wszystkiego było po trochu, ale całość, opromieniona słońcem, wywołało na twarzy Stwórcy uśmiech.
W szymbarskim lesie znajduje się niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju Centrum Edukacji i Promocji Regionu, do którego przybywają dziś goście z całego kraju i świata. Tu bije prawdziwe serce Kaszub!