Obóz w 2015 roku zorganizowaliśmy w wyjątkowym miejscu nad morzem!

Baza “Róża Wiatrów” w Szklanej Hucie to jedna z najpiękniejszych i najlepiej usytuowanych baz w Polsce.
Od ponad 40 lat miejsce to przyciąga organizatorów obozów z całej Polski i z zagranicy
.

Wyjątkową urokliwość zawdzięcza swą naturalnością, dzikością przyrody oraz położeniem w środku lasów sosnowo brzozowych. Bliskość Morza Bałtyckiego, z dala od miejskiego zgiełku i cywilizacji sprawia że możemy korzystać z tego wszystkiego co natura i przyroda dała w tym wyjątkowym miejscu.

Pytania dotyczące organizacji obozu w tej bazie należy kierować do Hufca ZHP Lębork,
w którego to posiadaniu jest ta baza.

LOKALIZACJA

Baza obozowa “Róża Wiatrów”, Szklana Huta, 84-210 Choczewo

Dane do GPS’a: szerokość geogr.: 54,551268, długość geogr.: 17,744080
Baza obozowa, do której jedziemy zlokalizowana jest nad samym morzem w miejscowości Szklana Huta (woj. pomorskie, w trójkącie pomiędzy miejscowościami Choczewo, Lubiatowo, Białogóra). Do Łeby jest 25 km., do Gdyni 45 km.

mapa_szklana_huta

Kliknij, żeby powiększyć mapkę
 

NAJCZYSTSZA PLAŻA MORSKA W POLSCE

Największą atrakcją bazy jest własna plaża morska.
Zaliczana jest do najszerszych i najczystszych plaż w Polsce.
Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników WOPR mających do swojej dyspozycji wieżę obserwacyjną. Oprócz wylegiwania się na słońcu i zażywania morskiej kąpieli na plaży można uprawiać różne dyscypliny sportowe, organizować Neptunalia, olimpiady sportowe, konkursy rzeźb na piasku.
Niezapomnianym przeżyciem są oczywiście zachody i wschody słońca.

WARUNKI KLIMATYCZNE
Usytuowanie Szklanej Huty w lesie brzozowo-sosnowym blisko wydm o własnym mikroklimacie wpływa korzystanie na funkcjonowanie dróg oddechowych. Okalające lasy, liczne pagórki, wąwozy, strumyki i wydmy tworzą niezapomniany nadmorski krajobraz.

ŚWIETNIE ZLOKALIZOWANE MIEJSCE WYPADOWE
Szklana Huta to wspaniałe miejsce wypadowe. Można stąd organizować wycieczki m.in. do: Trójmiasta, Łeby i Słowińskiego Parku Narodowego, a także Elektrowni Wodnej w Żarnowcu, na Hel i do latarni morskiej w Stilo i Rozewiu, fokarium Uniwersytetu Gdańskiego na Helu, jedynych na Pomorzu grot w Mechowie oraz Szwajcarii Kaszubskiej. Tu znajduje się szczegółowa propozycja programu wycieczek.

USYTUOWANIE OBOZÓW
W brzozowo-sosnowym lesie rosnącym na suchym, dobrze wchłaniającym wodę podłożu, okalającym zgrupowanie rozlokowane są (oddalone od siebie) obozy pod namiotami. Odrębność terytorialna doskonale nadaje się na organizację samodzielnych obozów i kolonii pod namiotami.


19_43_0_sz.h.obozy028 19_43_0_img_5209
 

NA TERENIE BAZY ZNAJDUJĄ SIĘ…

 • kuchnia z nowoczesnym wyposażeniem,
 • stołówka,
 • ambulatorium,
 • izolatka,
 • duża świetlica (rzutnik multimedialny i sprzęt audio),
 • kawiarenka,
 • sanitariaty z prysznicami,
 • boisko do gry w piłkę siatkową,
 • ścianka wspinaczkowa ze sprzętem alpinistycznym,
 • strzelnica (łuki, wiatrówki, ASG),
 • miejsce ogniskowe.

WARUNKI SANITARNE
Ośrodek posiada aktualną kartę obiektu zaakceptowaną przez kuratorium oświaty, powiatową stację sanitarno – epidemiologiczną oraz straż pożarną.
Baza wyposażona jest w prysznice z ciepłą, bieżącą wodą oraz toalety podłączone do kanalizacji. Przy obozach znajdują się sanitariaty polowe typu TOI TOI.
Uczestnicy i kadra śpią w namiotach wojskowych (po 6 – 7 osób w każdym). Do dyspozycji będą mieli łóżka polowe typu kanadyjka, materac i dwa koce. Uczestnicy śpią w śpiworach, które zabierają z domu. W każdym namiocie zostanie zamontowana półka na rzeczy uczestników.