Obóz survivalowy 2017 – „Druidzi”

12345 (69 votes, average: 4,10 out of 5)

Loading...OPIS OBOZU
Obóz survivalowy „Druidzi” organizujemy dla osób zafascynowanych lasami, puszczą i sztuką przetrwania. Każdy kto do nas dołączy stanie się kolejnym członkiem słynnego klanu Białego Niedźwiedzia i wspólnie z wszystkimi uczestnikami przygotuje się do zostania prawdziwym królem natury. Na czas obozu zamieszkamy w obozie koczowniczym Gońców Leśnych. Będziemy nabywać i ćwiczyć nowe umiejętności, które przydadzą nam się w przyszłości.
Zapraszamy stałych bywalców takich obozów jak i tych, którzy wybierają się na taki wyjazd po raz pierwszy.

FABUŁA OBOZU: Druidzi klanu „Białego Niedźwiedzia”.
Uczestnicy wcielą się w adeptów na druida w frakcji Gońców Leśnych na ziemiach zwanych Myrtaną. Pracując i ucząc się z Malfurionem Burzogniewnym, będą zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia w puszcze, która ich otacza. Na koniec staną się prawdziwymi druidami. W trakcie obozu z materiałów powstaną stroje obrzędowe, a uczestnicy wykonają kije wędrowne do ozdabiania kolejnymi poziomami wtajemniczenia.

Wolisz inny obóz? Sprawdź naszą pełną ofertę!

KTO MOŻE BYĆ UCZESTNIKIEM OBOZU?
Obóz przeznaczony jest dla uczestników w wieku 13 – 16 lat (osoby w wieku 9 – 12 lat zapraszamy na obóz survivalowy dla młodszych). Zapraszamy zarówno chłopców, jak i dziewczęta. Jeżeli to Twoja pierwsza obozowa przygoda, to nasza kadra na pewno pomoże Ci wdrożyć się w obozowe życie. Poznasz wielu nowych znajomych, którzy są Twoimi rówieśnikami.
Na obóz może pojechać każdy. Od uczestników nie wymagamy żadnych specjalnych umiejętności.

TERMINY:
Turnus I: 01/07/2017 – 12/07/2017
Turnus II: 13/07/2017 – 24/07/2017
Turnus III: 25/07/2017 – 05/08/2017
Turnus IV: 06/08/2017 – 17/08/2017

KOSZT: 1.590 zł.

CENA ZAWIERA:
zakwaterowanie, wyżywienie 4 x dziennie, bardzo aktywny program, opiekę doświadczonej kadry i wykwalifikowanych instruktorów, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie OC kadry, opiekę medyczną, wycieczkę autokarową, pamiątkową koszulkę, zdjęcia do pobrania ze strony w formie spakowanego archiwum po zakończonym obozie, WSZYSTKIE ELEMENTY PROGRAMU.

TRANSPORT
Organizator zapewnia – za dopłatą – transport uczestników do bazy obozowej.
Szczegółowe informacje dotyczące transportu znajdują się w naszym regulaminie.

ZDJĘCIA Z POPRZEDNICH LAT

Tu możesz obejrzeć bogatą ralację zdjęcia i filmy z poprzednich obozów.

WYBRANE ELEMENTY PROGRAMU
Wytwarzanie pochodni
Po zmroku w gęstych puszczach Myrtany pojawiają się różne kreatury dlatego lepiej widzieć co mijasz. Przekazana zostanie wam wiedza jak przenosić ogień na dłuższe dystanse i jak poprawnie przyrządzić pochodnię, aby nie zgasła po pięciu minutach.

Strzelanie z łuku
Dyscyplina w której mistrzostwo posiada każdy goniec leśny aby przetrwać w niesprzyjających warunkach. W trakcie zajęć na wyznaczonym terenie możemy spróbować sprawdzić jak dużo musimy ćwiczyć naszą celność. Słomiane tarcze czekają na nasze strzały. W trakcie zajęć uczestnicy otrzymują ochraniacze na przedramię. Teren do zajęć jest odpowiednio wyznaczony i zabezpieczony.

Zajęcia linowe
Każdy łowczy napotyka problemy. Trzeba być gotowym do wykorzystania podstawowego oporządzenia druida . Do niektórych z pewnością przyda się umiejętność i znajomość węzłów. Każdemu wydaje się to proste dopóki nie spróbuje przejść swoim mostem linowym.

Ścianka wspinaczkowa
Druidzi mają swoje siedziby wysoko w koronach drzew dlatego też trzeba być gotowym na wdrapywanie się na sam szczyt. Ścianka z 2 wejściami o różnych poziomach trudności pozwoli nam przećwiczyć umiejętności wspinaczki jak również wprowadza element rywalizacji w naszej drużynie. Wejścia odbywają się przy asekuracji prowadzących.

Kurs pierwszej pomocy
Wiele wypraw jest przepełnionych niebezpieczeństwami dlatego też musimy być gotowi na udzielanie pomocy innym w sytuacjach zagrożenia . Zajęcia poprowadzą najlepsi ratownicy: druidzi magii życia.

Terenoznawstwo
Po tych zajęciach już nikt nie będzie musiał martwić się, że zgubi się w zagajnikach snów w Myrtanie . Rozpoznawanie kierunków świata, rysowanie map, odczytywanie ich i wszystko co związane z rozpoznawaniem terenu pozwoli na doskonałą orientację w terenie.

Wycieczka autokarowa i aquapark
Malfurion i jego świta za trudy szkolenia chcą nagrodzić swoich czeladników i zabrać ich na całodniową wycieczkę autokarową poza kręgi lasu. Program wycieczki opracujemy w oparciu o tematykę obozu i preferencje uczestników. Stałym elementem takiej wycieczki jest oczekiwana przez wszystkich wizyta w aquaparku.

Nauka rozpalania ognia
Ogień towarzyszy nam od dawna. Najprościej użyć zapałek. Tylko co jeśli ich nie mamy lub pogoda je nam zniszczyła? Wtedy warto znać sposoby rozpalania ognia. Nauczymy się nie tylko tego. Dodatkowo będziemy umieli rozpalić ogień w trudnych warunkach pogodowych.

Sposoby pozyskiwania pożywienia
Podczas naszych zmagań z zadaniami nie możemy zapomnieć o strawie. Będziemy ją otrzymywać w jadalni entów, ale na wszelki wypadek nauczymy się też poszukiwać jej w lesie i korzystać z tego co daje nam natura.

Budowanie schronienia w lesie
Las jest złudny, a drzewa zmieniają swoje położenie, chyba będziemy musieli spędzić noc w lesie. Ważne, żebyśmy byli bezpieczni. Nauczymy się więc budować szałasy tak, żebyśmy mogli poczekać do rana w naszym schronieniu susi i nie zmarznięci.

Kuchnia polowa
Jeżeli nauczymy się już pozyskiwać pożywienie to warto jeszcze nauczyć się je przyrządzać. W trakcie tych zajęć zbudujemy kuchnie polowe i urządzimy sobie wielkie klanowe gotowanie różnych przysmaków. Pierogi z jagodami, maca, herbaty z ziół między innymi pokrywy i wiele innych przysmaków, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Gry terenowe
Wszystkie zajęcia uczą nowych i ćwiczą już nabyte umiejętności. Najlepszym sprawdzianem i utrwaleniem ich są właśnie gry podczas których w praktyczny sposób uczestnicy korzystają ze zdobytej wiedzy. Każda gra jest zawsze omówiona, a zwycięzcy nagrodzeni.

Budowanie tratwy
Przepłynąć rzekę wydaje się proste. Tylko co jeśli sami mamy zbudować tratwę i przedostać się bez zamoczenia ? Nauczymy się budować tratwę i sprawdzimy pod okiem ratownika czy udało nam się zrobić w pełni działający egzemplarz. Drewna użyczą nam leśne driady, które kontrolując las zbierały materiały specjalnie dla nas

Spływ kajakowy
Podróż między dwoma jeziorami podziwiając piękne widoki i dająca możliwość przepłynięcia przez śluzę kajakiem jest obowiązkowym punktem programu na obozach odbywających się na mazurach. Uważać trzeba jednak, żeby nie nakryli nas orkowie na przekraczaniu ich terytorium.

Ogniska
Nasz klan uwielbia dobrze się bawić.. Gitara, płomień ogniska i śpiew tworzą magiczne chwile w trakcie naszych obozów. Często są elementem podsumowania treningów i zajęć- dają możliwość wypowiedzenia się o nich czeladnikom.

Kąpielisko
Nie samym leśnym trybem żyje nasza drużyna. Przy naszym jeziorze znajduje się wyznaczone kąpielisko na którym pod okiem ratownika będziemy korzystać z pięknej pogody. Będziemy mogli się nie tylko opalać i kąpać, ale również odbędą się gry sportowe w wodzie.

Nocne podchody
Skradanie się tak, żeby nie zostać zauważonym przez bestie z jaskiń i zdobyć skarby? Najlepiej sprawdzić to w trakcie podchodzenia innego obozu . Są to zajęcia przewidziane dla chętnych uczestników, którzy będą chcieli spróbować zakraść się do sąsiedniego obozu.

Znaki patrolowe
Udając się gdzieś chcemy zostawić jakiś ślad dla naszego mistrza? Nie ma problemu tylko jak to zrobić, żeby wiedział gdzie szukać wiadomości. Znaki patrolowe dają możliwość informowania w sposób graficzny np. ułożonych patyków o tym co chcemy przekazać. Malfurion na pewno się nagłowi zanim nas znajdzie.

Obrzędowość oraz zdobnictwo obozowe
Każdy wie jak dużą wagę przywiązujemy do wyglądu naszego otoczenia. Las i namiot stają się naszym domem na kilkanaście dni. Mamy więc możliwość stworzenia swoich totemów, bramy i ogrodzenia obozu tak jak chcemy. Do dyspozycji pod okiem instruktorów skorzystamy z urządzeń takich jak piły, saperki czy młotki. Będziemy również działać w swoich zastępach, który każdy musi mieć swoją nazwę i elementy rozpoznawcze, aby wyróżniać się w klanie.

Całodobowa wyprawa z noclegiem w lesie
Zapadł zmrok lecz nie ma naszego mistrza, musimy szybo ruszyć go znaleźć. Podczas gry terenowo detektywistycznej będziemy musieli wykorzystać umiejętności przetrwania i nasz spryt, aby odnaleźć miejsce gdzie przebywa Malfurion. Dodatkowo noc tą spędzimy w naszych schronieniach, które zbudujemy. Dzięki pomocy mistrza ukończyliśmy nasze schronienie jest na tyle doskonałe, że nawet kropla wody się nie przebije przez dach, a chłód ziemi nam niestraszny dzięki materacom, który ma każdy w swoim ekwipunku. To będzie ekscytująca przygoda.

Wyjście na bagna
Czasem zajdzie się za daleko i tak jak my teraz jesteśmy na grząskim terenie. Zajęcia prowadzone przez opiekuna gdzie zastęp idzie na bagna zobaczyć tamtejsze tereny i dowiedzieć się więcej jak przetrwać w takich warunkach.


LOKALIZACJA BAZY OBOZOWEJ:
Obóz organizujemy w bazie obozowej „Cyranka” w Przerwankach na Mazurach. Jest to jedna z najbardziej urokliwych baz obozowych w Polsce. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza „wtopieniu” w dziką przyrodę. Oddalenie od miejskiego zgiełku i cywilizacji sprawia, że możemy korzystać z tego wszystkiego co natura dała nam w tym wyjątkowym miejscu.
Tu jest więcej informacji o bazie obozowej.

ZAKWATEROWANIE:
Uczestnicy i kadra zakwaterowani będą w dużych namiotach wojskowych po 6 – 7 osób. Podział na namioty będzie uwzględniał wiek, płeć oraz – jeżeli to będzie możliwe – preferencje uczestników podawane w czasie zgłoszenia na wyjazd. Uczestnicy będą spali na łóżku typu kanadyjka. Będą mieli do dyspozycji koce oraz wojskowy materac. Uczestnicy śpią w śpiworach, które zabierają z domu. W każdym namiocie zostanie zamontowana półka na rzeczy uczestników.

WYŻYWIENIE:
4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja) w bazie obozowej, prowiant na drogę powrotną.

KADRA:
To właśnie zaangażowana kadra jest naszym największym atutem. Są to osoby, których wspólną pasją jest praca z młodzieżą.
Większość kadry na naszych obozach to instruktorzy harcerscy, którzy na co dzień pracują z młodzieżą.
Stale podnoszą swoje kwalifikacje i poszerzają horyzonty.
Kadra obozu ma wszystkie konieczne uprawniania.

CO ZABRAĆ I CZEGO NIE ZABIERAĆ NA OBÓZ:
Obie listy znajdziesz w informacjach organizacyjnych.

MUNDUR "WOJSKOWY"
Uczestnikom wyjazdu nie zapewniamy mundurów "wojskowych".
Są mile widziane (przynajmniej bluzy), ale nie wymagamy ich od uczestników.
Jeżeli będą kupowane, to najlepiej gdyby były w kolorze/maskowaniu WOODLAND.
Na życzenie rodziców możemy uczestnikom zakupić nowe, nigdy nie używane bluzy w cenie 70 zł.
Płatność za bluzy uczestnicy będą regulowali gotówką na początku obozu.
Bluzy należy zamówić przy rezerwacji miejsca na obozie lub na formularzu aktualizacji danych.

REZERWACJA MIEJSCA:
Rezerwacja miejsca na obozie odbywa się poprzez formularz na naszej stronie.