Obóz survivalowy 2017 – „Bezludna Wyspa”

12345 (34 votes, average: 4,53 out of 5)

Loading...OPIS OBOZU
Obóz survivalowy „Bezludna Wyspa” organizujemy dla młodszych miłośników sztuki przetrwania. Obóz przeznaczony jest dla osób zafascynowanych lasami, puszczą i przetrwaniem. Bezludna wyspa na jakiej się znajdziemy będzie wymagała od nas zdobycia nowych umiejętności radzenia sobie w trudnych warunkach.
Zapraszamy stałych bywalców takich obozów jak i tych, którzy wybierają się na taki wyjazd po raz pierwszy.

FABUŁA OBOZU: „Bezludna Wyspa”.
Nasz statek miał awarię i wylądowaliśmy na wyspie na której nie ma nikogo poza nami. Poczujesz się jak Robinson Crusoe, który musiał poradzić sobie w nieznanym terenie. Podczas zajęć nauczysz się wielu przydatnych umiejętności tak, żebyś mógł poradzić sobie wspólnie z przyjaciółmi.

Wolisz inny obóz? Sprawdź naszą pełną ofertę!

KTO MOŻE BYĆ UCZESTNIKIEM OBOZU?
Obóz przeznaczony jest dla uczestników w wieku 9 – 12 lat (osoby w wieku 13 – 16 lat zapraszamy na obóz survivalowy dla starszych). Zapraszamy zarówno chłopców, jak i dziewczęta. Jeżeli to Twoja pierwsza obozowa przygoda, to nasza kadra na pewno pomoże Ci wdrożyć się w obozowe życie. Poznasz wielu nowych znajomych, którzy są Twoimi rówieśnikami.
Na obóz może pojechać każdy. Od uczestników nie wymagamy żadnych specjalnych umiejętności.

TERMINY:
Turnus I: 01/07/2017 – 12/07/2017
Turnus II: 13/07/2017 – 24/07/2017
Turnus III: 25/07/2017 – 05/08/2017
Turnus IV: 06/08/2017 – 17/08/2017

KOSZT: 1.490 zł.

CENA ZAWIERA:
zakwaterowanie, wyżywienie 4 x dziennie, bardzo aktywny program, opiekę doświadczonej kadry i wykwalifikowanych instruktorów, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie OC kadry, opiekę medyczną, wycieczkę autokarową, pamiątkową koszulkę, zdjęcia do pobrania ze strony w formie spakowanego archiwum po zakończonym obozie, WSZYSTKIE ELEMENTY PROGRAMU.

TRANSPORT
Organizator zapewnia – za dopłatą – transport uczestników do bazy obozowej.
Szczegółowe informacje dotyczące transportu znajdują się w naszym regulaminie.

ZDJĘCIA Z POPRZEDNICH LAT

Tu możesz obejrzeć bogatą ralację zdjęcia i filmy z poprzednich obozów.

WYBRANE ELEMENTY PROGRAMU
Wytwarzanie pochodni
Po zmroku w gęstym lesie nie będziemy już nic widzieli. Dla własnego bezpieczeństwa nauczymy się wytwarzać swoje pochodnie.

Strzelanie z łuku
Na statku niewiele przetrwało- na szczęście są na nim łuki z których musimy nauczyć się korzystać. Umiejętność ta bardzo przyda nam się do przetrwania.

Zajęcia z węzłów
Musimy zbudować schronienia, zdobyć pożywienie i wykonywać wiele innych czynności. Do dużej części z nich potrzebujemy lin i umiejętnego ich wiązania. Po tej nauce nie będziemy już mieli żadnego problemu z mocnymi węzłami.

Ścianka wspinaczkowa
W razie niebezpieczeństwa przed zwierzyną z lasu musimy nauczyć się wspinać. Dzięki temu będziemy przygotowani na wypadek konieczności wdrapania się na korony drzew.

Nauka pierwszej pomocy
Podczas tych zajęć każdy z nas nauczy się udzielać pomocy w przypadku zagrożeń jakie niesie za sobą mieszkanie na bezludnej wyspie.

Całodzienna wyprawa do lasu
Wędrówka na której wykorzystamy wiele zdobytych już wcześniej umiejętności w praktyczny sposób wykonując zadania i zwiedzając całą wyspę.

Mapy
Odczytywanie map jest bardzo ważne. Jednak my musimy też nauczyć się tworzyć własne, które ułatwią nam poruszanie się i rozeznanie w terenie.

Wycieczka autokarowa i aquapark
W czasie obozu organizujemy całodniową wycieczkę autokarową. Program wycieczki dostosowujemy do tematyki obozu i preferencji uczestników. Stałym elementem takiej wycieczki jest oczekiwana przez wszystkich wizyta w aquaparku. Nawet na bezludnej wyspie uda nam się skorzystać z wodnych atrakcji do których uda nam się przedostać przez gęsty las.

Nauka rozpalania ognia
Ogień towarzyszy nam od dawna. Najprościej użyć zapałek. Tylko co jeśli ich nie mamy lub pogoda je nam zniszczyła? Wtedy warto znać sposoby rozpalania ognia. Nauczymy się nie tylko tego. Dodatkowo będziemy umieli rozpalić ogień w trudnych warunkach pogodowych.

Sposoby pozyskiwania pożywienia
Podczas naszych zmagań z zadaniami nie możemy zapomnieć o strawie. Będziemy ją otrzymywać w jadalni , ale na wszelki wypadek nauczymy się też poszukiwać jej w lesie i korzystać z tego co daje nam natura.

Budowanie schronienia w lesie
Las jest złudny, a drzewa zmieniają swoje położenie, chyba będziemy musieli spędzić noc w lesie. Ważne, żebyśmy byli bezpieczni. Nauczymy się więc budować szałasy tak, żebyśmy mogli poczekać do rana w naszym schronieniu susi i nie zmarznięci.

Kuchnia polowa
Jeżeli nauczymy się już pozyskiwać pożywienie to warto jeszcze nauczyć się je przyrządzać. W trakcie tych zajęć zbudujemy kuchnie polowe i urządzimy sobie wielkie klanowe gotowanie różnych przysmaków. Pierogi z jagodami, maca, herbaty z ziół między innymi pokrywy i wiele innych przysmaków, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Gry terenowe
Wszystkie zajęcia uczą nowych i ćwiczą już nabyte umiejętności. Najlepszym sprawdzianem i utrwaleniem ich są właśnie gry podczas których w praktyczny sposób uczestnicy korzystają ze zdobytej wiedzy. Każda gra jest zawsze omówiona, a zwycięzcy nagrodzeni.

Przeprawy wodne
Przepłynąć rzekę wydaje się proste. Tylko co jeśli mamy przedostać się bez zamoczenia ? Nauczymy się przeprawiać przez rzeki i sprawdzimy pod okiem ratownika czy udała nam się ta sztuka.

Spływ kajakowy
Podróż między dwoma jeziorami podziwiając piękne widoki i dająca możliwość przepłynięcia przez śluzę kajakiem jest obowiązkowym punktem programu na obozach odbywających się na mazurach.

Ogniska
Na wyspie trzeba jakoś funkcjonować w grupie.. Gitara, płomień ogniska i śpiew tworzą magiczne chwile w trakcie naszych obozów. Często są elementem podsumowania zajęć- dają możliwość wypowiedzenia się o nich mieszkańcom wyspy.

Kąpielisko
Przy naszej wyspie znajduje się wyznaczone kąpielisko na którym pod okiem ratownika będziemy korzystać z pięknej pogody. Będziemy mogli się nie tylko opalać i kąpać, ale również odbędą się gry sportowe w wodzie.

Nocne podchody
Skradanie się tak, żeby nie zostać zauważonym przez bestie z jaskiń i zdobyć skarby? Najlepiej sprawdzić to w trakcie podchodzenia innego obozu . Są to zajęcia przewidziane dla chętnych uczestników, którzy będą chcieli spróbować zakraść się do sąsiedniego obozu.

Znaki patrolowe
Udając się gdzieś chcemy zostawić jakiś ślad dla naszych towarzyszy na wyspie? Nie ma problemu tylko jak to zrobić, żeby wiedział gdzie szukać wiadomości. Znaki patrolowe dają możliwość informowania w sposób graficzny np. ułożonych patyków o tym co chcemy przekazać. Obcy na pewno się nagłowi zanim nas znajdzie.

Obrzędowość oraz zdobnictwo obozowe
Każdy wie jak dużą wagę przywiązujemy do wyglądu naszego otoczenia. Las i namiot stają się naszym domem na kilkanaście dni. Mamy więc możliwość stworzenia swoich totemów, bramy i ogrodzenia obozu tak jak chcemy. Do dyspozycji pod okiem instruktorów skorzystamy z urządzeń takich jak piły, saperki czy młotki. Będziemy również działać w swoich zastępach, który każdy musi mieć swoją nazwę i elementy rozpoznawcze, aby wyróżniać się na wyspie.

Geocaching
Kolejne z urządzeń, które udało się nam odzyskać ze statku. Dzięki niemu możemy przeszukać wyspę w poszukiwaniu skarbów.


LOKALIZACJA BAZY OBOZOWEJ:
Obóz organizujemy w bazie obozowej „Cyranka” w Przerwankach na Mazurach. Jest to jedna z najbardziej urokliwych baz obozowych w Polsce. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza „wtopieniu” w dziką przyrodę. Oddalenie od miejskiego zgiełku i cywilizacji sprawia, że możemy korzystać z tego wszystkiego co natura dała nam w tym wyjątkowym miejscu.
Tu jest więcej informacji o bazie obozowej.

ZAKWATEROWANIE:
Uczestnicy i kadra zakwaterowani będą w dużych namiotach wojskowych po 6 – 7 osób. Podział na namioty będzie uwzględniał wiek, płeć oraz – jeżeli to będzie możliwe – preferencje uczestników podawane w czasie zgłoszenia na wyjazd. Uczestnicy będą spali na łóżku typu kanadyjka. Będą mieli do dyspozycji koce oraz wojskowy materac. Uczestnicy śpią w śpiworach, które zabierają z domu. W każdym namiocie zostanie zamontowana półka na rzeczy uczestników.

WYŻYWIENIE:
4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja) w bazie obozowej, prowiant na drogę powrotną.

KADRA:
To właśnie zaangażowana kadra jest naszym największym atutem. Są to osoby, których wspólną pasją jest praca z młodzieżą.
Większość kadry na naszych obozach to instruktorzy harcerscy, którzy na co dzień pracują z młodzieżą.
Stale podnoszą swoje kwalifikacje i poszerzają horyzonty.
Kadra obozu ma wszystkie konieczne uprawniania.

CO ZABRAĆ I CZEGO NIE ZABIERAĆ NA OBÓZ:
Obie listy znajdziesz w informacjach organizacyjnych.

MUNDUR "WOJSKOWY"
Uczestnikom wyjazdu nie zapewniamy mundurów "wojskowych".
Są mile widziane (przynajmniej bluzy), ale nie wymagamy ich od uczestników.
Jeżeli będą kupowane, to najlepiej gdyby były w kolorze/maskowaniu WOODLAND.
Na życzenie rodziców możemy uczestnikom zakupić nowe, nigdy nie używane bluzy w cenie 70 zł.
Płatność za bluzy uczestnicy będą regulowali gotówką na początku obozu.
Bluzy należy zamówić przy rezerwacji miejsca na obozie lub na formularzu aktualizacji danych.

REZERWACJA MIEJSCA:
Rezerwacja miejsca na obozie odbywa się poprzez formularz na naszej stronie.