Obóz militarny 2017 – „Jednostka P283”

12345 (60 votes, average: 4,03 out of 5)

Loading...OPIS OBOZU
Obóz militarny „Jednostka P283” organizujemy dla młodszych miłośników militariów. Jeżeli pomimo młodego wieku lubisz już wojskowe klimaty – ten obóz jest dla Ciebie!

FABUŁA OBOZU: „Jednostka P283”.
Na czas obozu uczestnicy zostaną rekrutami w jednostce wojskowej. Przejdą podstawowe szkolenie, w czasie którego zdobędą niezbędną wiedzę i umiejętności wymagane na polu walki. Zdobyte umiejętności będą mogli sprawdzić w praktyce.

Wolisz inny obóz? Sprawdź naszą pełną ofertę!

KTO MOŻE BYĆ UCZESTNIKIEM OBOZU?
W obozie mogą uczestniczyć zarówno dziewczęta jak i chłopcy w wieku od 9 do 12 roku życia.
Cały obóz ma aktywny charakter. Jest ukierunkowany na spędzanie czasu w terenie.
Obóz jest zarówno dla tych, którzy wybierają się na taki wyjazd po raz pierwszy, jak i dla tych, którzy mają już takie obozy za sobą.
Na obóz może pojechać każdy. Od uczestników nie wymagamy żadnych specjalnych umiejętności.

TERMINY:
Turnus I: 01/07/2017 – 12/07/2017
Turnus II: 13/07/2017 – 24/07/2017
Turnus III: 25/07/2017 – 05/08/2017
Turnus IV: 06/08/2017 – 17/08/2017

KOSZT: 1.590 zł.

CENA ZAWIERA:
zakwaterowanie, wyżywienie 4 x dziennie, bardzo aktywny program, opiekę doświadczonej kadry i wykwalifikowanych instruktorów, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie OC kadry, opiekę medyczną, wycieczkę autokarową, pamiątkową koszulkę, zdjęcia do pobrania ze strony w formie spakowanego archiwum po zakończonym obozie, WSZYSTKIE ELEMENTY PROGRAMU.

TRANSPORT
Organizator zapewnia – za dopłatą – transport uczestników do bazy obozowej.
Szczegółowe informacje dotyczące transportu znajdują się w naszym regulaminie.

ZDJĘCIA Z POPRZEDNICH LAT

Invalid Displayed Gallery

Tu możesz obejrzeć bogatą ralację zdjęcia i filmy z poprzednich obozów.

WYBRANE ELEMENTY PROGRAMU
ASG (Air Soft Gun)
Praktyczne wykorzystanie naszych umiejętności na polu walki podczas rozgrywek z wykorzystaniem replik broni. Zajęcia cieszące się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich uczestników.

Poligon
Jak każda armia tak i nasze swoje umiejętności walki i taktyki będziemy ćwiczyć na naszym poligonie. Odbędzie się na nim również test sprawnościowy.

Samoobrona
Podstawy samoobrony rozszerzone o wykorzystanie broni białej i palnej, z którymi zapoznają się uczestnicy, wyposażą każdego w szeroką wiedzę i umiejętności, które na pewno dadzą większe poczucie bezpieczeństwa i podniosą samoocenę.

Taktyka zielona
To prowadzenie działań w terenie leśnym. W trakcie kilku bloków programowych szkolenie o sposobach przemieszczania się w terenie, patrolowaniu, obserwacji, reakcji na kontakt z nieprzyjacielem, maskowaniu, zasadzce, skrytym przenikaniu przez teren wroga, łamaniu tropu, podstawach dowodzenia małym pododdziałem i wiele innych.

Nocne gry terenowe
Niesamowita przygoda pod osłoną nocy! Twoja frakcja będzie musiała wykonać wiele zadań sprawnościowych wymagających odwagi, twórczego myślenia i umiejętności współdziałania w grupie. Przyda się też odrobina szczęścia.

Musztra i regulaminy
Cała obozowa hierarchia oparta jest na regulaminach i relacjach. Codzienne zajęcia z musztry i systematyczne dodawanie nowych elementów nie pozwolą na chwilę wytchnienia, zahartują Cię nie tylko w boju, nauczą samodyscypliny i poszanowania obowiązujących zasad.

Bronioznawstwo
Zajęcia ukazujące rodzaje działanie broni osobistej wykorzystywanej na polach walki XXI wieku oraz zasady bezpiecznego jej użycia zaspokoją ciekawość każdego młodego człowieka. Przekazując tę wiedzę dalej przyczynisz się do przywrócenia kultury posługiwania się bronią w naszym kraju.

Obrona przed ABC
Zajęcia teoretyczne i podstawowe praktyczne ( np. z maskami p -gaz) z postępowania w przypadku wykrycia zagrożenia bronią atomową, biologiczną bądź chemiczną wyposażą Cię w wiedzę i umiejętności, którymi możesz się pochwalić.

Taktyka czerwona
To nauka elementów udzielania pierwszej pomocy na polu walki, procedury postępowania w sytuacji zagrożenia, ukazanie różnic między ratownictwem cywilnym, a ratownictwem pola walki oraz sposoby ewakuacji rannego. Takie umiejętności przydadzą się nie tylko w sytuacji wojennej.

Piesza wyprawa na bunkry
Udamy się w miejsca historycznych walk przed wybuchem sprawdzając ich rozmieszczenie i zamaskowanie przed przeciwnikiem.

Maskowanie
Każdy kto pojawia się na polu walki powinien wiedzieć jak ważne jest bycie niewidocznym dla przeciwnika. Podczas zajęć poznamy techniki maskowania sprawdzając je również podczas praktycznych zajęć. Sprawdzimy kto najlepiej wtopi się w otoczenie.

Łączność
Radiostacje, telefony polowe a może przesyłanie wiadomości innymi metodami? Poznamy je podczas zajęć z łączności i nauczymy się wykorzystywania jej podczas naszych misji. W każdej frakcji wybierzemy radiooperatora odpowiedzialnego za kontakt z bazą.

Rozpoznawanie terenu
Nauka przeprowadzania zwiadu- przygotowanie do przeprowadzenia desantu na terenie wroga.

Ścianka wspinaczkowa
Sprawdzimy nasze umiejętności wspinaczki na pneumatycznej ściance wspinaczkowej. Przy asekuracji instruktorów zobaczymy kto z naszej drużyny najszybciej znajdzie się na górze.

Spływ kajakowy
Podróż między dwoma jeziorami podziwiając piękne widoki i dająca możliwość przepłynięcia przez śluzę kajakiem jest obowiązkowym punktem programu na obozach odbywających się na mazurach.

Ogniska
Gitara, płomień ogniska i śpiew tworzą magiczne chwile w trakcie naszych obozów. Często są elementem podsumowania treningów i zajęć- dają możliwość wypowiedzenia się o nich czeladnikom.

Kąpielisko
Nie samym wojskowym trybem żyje nasza drużyna. Przy naszym jeziorze znajduje się wyznaczone kąpielisko na którym pod okiem ratownika będziemy korzystać z pięknej pogody. Będziemy mogli się nie tylko opalać i kąpać, ale również odbędą się gry sportowe w wodzie.

Wycieczka autokarowa i aquapark
W czasie obozu organizujemy całodniową wycieczkę autokarową. Program wycieczki dostosowujemy do tematyki obozu i preferencji uczestników. Stałym elementem takiej wycieczki jest oczekiwana przez wszystkich wizyta w aquaparku.

Terenoznawstwo
Po tych zajęciach już nikt nie będzie musiał martwić się, że zgubi się na polu walki. Rozpoznawanie kierunków świata, rysowanie map, odczytywanie ich i wszystko co związane z rozpoznawaniem terenu pozwoli na doskonałą orientację.

Gry terenowe
Wszystkie zajęcia uczą nowych i ćwiczą już nabyte umiejętności. Najlepszym sprawdzianem i utrwaleniem ich są właśnie gry podczas których w praktyczny sposób uczestnicy korzystają ze zdobytej wiedzy. Każda gra jest zawsze omówiona, a zwycięzcy nagrodzeni.

Cross Fit
Ważnym elementem wszystkich frakcji jest przygotowanie fizyczne. Zajęcia z ciężarem własnego ciała i system treningu funkcjonalnego pozwolą na poprawę kondycji uczestników.

Całodniowe manewry
Rano kolejny alarm atomowy- drużyny muszą wyruszyć na terytorium wroga i skorzystać z wszystkiego czego się nauczyły. Wybór funkcji w każdej jednostce i pilnowanie realizacji misji jest dla jej powodzenia konieczne.


LOKALIZACJA BAZY OBOZOWEJ:
Obóz organizujemy w bazie obozowej „Cyranka” w Przerwankach na Mazurach. Jest to jedna z najbardziej urokliwych baz obozowych w Polsce. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza „wtopieniu” w dziką przyrodę. Oddalenie od miejskiego zgiełku i cywilizacji sprawia, że możemy korzystać z tego wszystkiego co natura dała nam w tym wyjątkowym miejscu.
Tu jest więcej informacji o bazie obozowej.

ZAKWATEROWANIE:
Uczestnicy i kadra zakwaterowani będą w dużych namiotach wojskowych po 6 – 7 osób. Podział na namioty będzie uwzględniał wiek, płeć oraz – jeżeli to będzie możliwe – preferencje uczestników podawane w czasie zgłoszenia na wyjazd. Uczestnicy będą spali na łóżku typu kanadyjka. Będą mieli do dyspozycji koce oraz wojskowy materac. Uczestnicy śpią w śpiworach, które zabierają z domu. W każdym namiocie zostanie zamontowana półka na rzeczy uczestników.

WYŻYWIENIE:
4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja) w bazie obozowej, prowiant na drogę powrotną.

KADRA:
To właśnie zaangażowana kadra jest naszym największym atutem. Są to osoby, których wspólną pasją jest praca z młodzieżą.
Większość kadry na naszych obozach to instruktorzy harcerscy, którzy na co dzień pracują z młodzieżą.
Stale podnoszą swoje kwalifikacje i poszerzają horyzonty.
Kadra obozu ma wszystkie konieczne uprawniania.

CO ZABRAĆ I CZEGO NIE ZABIERAĆ NA OBÓZ:
Obie listy znajdziesz w informacjach organizacyjnych.

MUNDUR "WOJSKOWY"
Uczestnikom wyjazdu nie zapewniamy mundurów "wojskowych".
Są mile widziane (przynajmniej bluzy), ale nie wymagamy ich od uczestników.
Jeżeli będą kupowane, to najlepiej gdyby były w kolorze/maskowaniu WOODLAND.
Na życzenie rodziców możemy uczestnikom zakupić nowe, nigdy nie używane bluzy w cenie 70 zł.
Płatność za bluzy uczestnicy będą regulowali gotówką na początku obozu.
Bluzy należy zamówić przy rezerwacji miejsca na obozie lub na formularzu aktualizacji danych.

REZERWACJA MIEJSCA:
Rezerwacja miejsca na obozie odbywa się poprzez formularz na naszej stronie.